دریاچه فراخین در استان مازندران، شهرستان نوشهر، بخش کجور واقع شده است. این تالاب جنگلی در ارتفاع 2200 متری و در میان جنگل‌های پهن‌برگ هیرکانی قرار گرفته. آب آن از چشمه فراخین تامین می‌شود که در دل جنگل‌های بالادست نوشهر قرار گرفته. برای رسیدن به این دریاچه دو راه وجود دارد. راه اول این است که از نوشهر به سمت کوه‌ها‌ی البرز حرکت کنید. بعد از حدود 20 کیلومتر از جاده‌ای جنگلی به این دریاچه می‌رسید. راه دیگر از سمت بالای کوه‌های البرز است. برای رسیدن به دریاچه از این مسیر، باید وارد جاده‌ای فرعی شوید که از روستاهای ویسر و دلسم شروع می‌شود. بعد از پشت سر گذاشتن روستا، به یک جاده خاکی معدنی می‌رسید. از رودخانه‌های کم‌عمق که بگذرید، پس از 40 کیلومتر، دریاچه فراخین خودش را به شما نشان می‌دهد. دریاچه در قسمتی از مسیر قرار گرفته که ارتفاع آن نسبت به بقیه مسیر کاهش پیدا می‌کند و این کم شدن ارتفاع راه خوبی است برای پیدا کردن آن.

 

خوشگذرانی در دریاچه فراخین

در کنار دریاچه فراخین می توانید لحظات خوشی را برای خودتان خلق کنید و به انجام فعالیت های زیر بپردازید:
* پیاده روی در جنگل: پوشش گیاهی مجاور دریاچه یکی از زیباترین و با ارزشترین پوشش های گیاهی ایران است. با قدم زدن در اطراف دریاچه می توانید این زیبایی ها را کشف کنید و تصاویر تازه ای را از طبیعت ببینید.
* پیک نیک: محیط اطراف دریاچه بهترین مکان برای برپا کردن پیک نیک و لذت بردن از اوقات فراغت است.
* عکاسی: مناظر سحر انگیز دریاچه و محیط پیرامون آن بهترین و کمیاب ترین سوژه ها برای ثبت تصاویر هستند پس دوربینتان را فراموش نکنید.
* قایق سواری: اگر قایق بادی دارید، می توانید آن را به همراه خود ببرید و با رفتن به میان دریاچه مناظری متفاوت را ببینید.
* دوچرخه سواری: برخی ترجیح می دهند مسیر رسیدن به این دریاچه را با دوچرخه بپیمایند و لذت بیشتری ببرند. در این صورت می توانید از برنامه های دوچرخه سواری که توسط راهنمایان این رشته تدارک دیده شده، استفاده نمایید.

 

دیدنی های اطراف

در سفر به دریاچه فراخین می توانید گشتی در روستاهای اطراف نیز داشته باشید:
* روستای کندلوس | برای آشنایی با این جاذبه مطلب روستای کندلوس نوشهر را بخوانید.
* روستای دلسم
* روستای ویسر

 

 

استان: مازندران
موقعیت جغرافیایی:  عرض: 36.53223 و طول ,51.5090078
آموزش مشاهده موقعیت جغرافیایی در اپلیکیشن ایران آفلاین

منبع: dalahoo.com و karnaval.ir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *