یکی از ویژگیهای هیجان انگیزی که در نسخه 7 ایران آفلاین معرفی شد. امکان جستجوی خیابانها و اماکن بصورت کاملا آفلاین بود.

هنگامی که روی علامت ذره بین بالای صفحه اصلی لمس می کنید و شروع به جستجو می کنید. بطور پیش فرض تا شعاع 10 کیلومتر نسبت به مرکز فعلی نقشه عملیات جستجو آغاز شده و مشابه عکس زیر نتیجه به شما نمایش داده خواهد شد:

یعنی هر کجای نقشه را که در موبایل خودباز کرده باشید تا شعاع ده کیلومتر اطراف شامل جستجو می شوند که البته این مقدار از طریق بخش تنظیمات تا 20 کیلومتر نیز قابل افزایش است. با افزایش شعاع جستجو امکان دارد نهایت یک ثانیه به زمان جستجو اضافه گردد.

در کنار اکثر موارد جستجو، یک کلید آبی رنگ با عنوان “بیشتر…” مشاهده می کنید که با لمس آن پنجره ای باز می شود که اطلاعات بیشتری راجع به آن محل یا مکان می دهد. در بسیاری از موارد این اطلاعات تنها شام عنوان دسته بندی یا نام انگلیسی آن مکان است اما در موارد زیادی نیز اطلاعاتی مانند تلفن، وب سایت و … شامل این اطلاعات می شوند.

نکته این که براحتی می توانید به هر یک از موارد جستجو شده مسیر یابی نیز داشته باشید. برای مطالعه نحوه فعال کردن بخش مسیر یابی می توانید به این پست مراجعه کنید.

چنانچه تمایل دارید در تکمیل نام خیابانها و یا اماکن به ما کمک کنید (یا مغازه و شرکت خود را به نقشه اضافه کنید) می توانید به سایت openStreetMap.org مراجعه کرده، حساب کاربری بسازی و نسبت به تکمیل نقشه اقدام کنید. برنامه ایران آفلاین بطور میانگین هر سه ماه یکبار بروز رسانی خواهد شد و موقعیت های جدید درج شده در این سایت به ایران آفلاین افزوده خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *